www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Zapowiedź meczu Lech - Pogoń
W środowy wieczór w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej zostanie dokończony mecz 16. kolejki pomiędzy Lechem a szczecińską Pogonią.
Spotkanie zostało przerwane w 39 minucie spotkania przy stanie 1:0 dla Portowców z powodu apelu kibiców. Decyzja ta była spowodowana niepotwierdzonymi informacjami o śmierci Jana Pawła II. Jedyną bramkę jak na razie w tym meczu zdobył Radek Divecky w 11 minucie.

„Kolejorz” od meczu z Pogonią rozegrał cztery spotkania ligowe, z czego wygrał dwa razy (z GKSem Katowice 3:1 i z Zagłębiem Lubin 2:0) oba zwycięstwa w Poznaniu i doznał dwóch wyjazdowych porażek (z Amicą Wronki 0:1 i w ostatniej kolejce z Cracovią Kraków 0:2) oraz rozegrał spotkanie rewanżowe w 1/8 Pucharu Polski z Amicą Wronki remisując 1:1. Dzięki czemu awansował do dalszych gier, w których spotka się z warszawską Legią. Lech po 18 rozegranych meczach zajmuje 13 miejsce (barażowe) z 18 zdobytymi punktami. W środowym meczu dojdzie do zmiany w składzie poznaniaków. W bramce nie zobaczymy Waldemara Piątka, który grał 1 kwietnia tylko Krzysztofa Kotorowskiego. Występ Piątka był już nie możliwy w sobotnim spotkaniu z Cracovią gdyż dokucza mu wysypka (którą spowodował prawdopodobnie nawóz wysypany na główną płytę boiska w Poznaniu).

Portowcy natomiast rozegrali trzy spotkania ligowe. Wygrywając jedno (z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 1:0) i dwa razy remisując po 1:1 (z Wisłą Kraków i Polonią Warszawa) oraz zagrali mecz rewanżowy w Pucharze Polski wygrywając z Podbeskidziem Bielsko – Biała 1:0, co również dało im awans do 1/4 finału tych rozgrywek. W drużynie Bohumila Panika w nachodzącym meczu nie zobaczymy dwóch zawodników, którzy grali w tamtym, są nimi: Przemysława Kaźmierczaka – dostał on powołanie na mecz reprezentacji Polski z Meksykiem oraz Grzegorza Matlaka, który w meczu z Polonią Warszawa zobaczył czwartą żółtą kartkę i musi pauzować.

Zmianie w spotkaniu tym ulegnie sędzia główny. Krzysztof Zdunek z Łodzi prowadzący tamten mecz został po ostatniej ligowej kolejce odsunięty od prowadzenia zawodów po negatywnej ocenie jego pracy przez obserwatora PZPN-u w meczu Zagłębia Lubin z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. W pojedynku tym muszą uważać na kartki Dawid Topolski z Lecha i Tomasz Kuchar z Pogoni, ponieważ mają oni na koncie już po jednej żółtej a następna grozi czerwoną.

Mecz ten jest ważny dla obydwu drużyn. Lech zajmujący miejsce barażowe nie może tracić dystansu punktowego do zespołów z „dołu” tabeli i jak zapowiada trener „Kolejorza” Czesław Michniewicz jego drużyna będzie walczyła o zwycięstwo gdyż do końca spotkaniu jest dużo czasu. Pogoń zaś ma tylko dwa punkty przewagi na Lechem, co za tym samym idzie nad miejscem w strefie barażowe. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli na spokojnie przygotowywanie się do kolejnych pojedynków. Podczas tego spotkania Portowcy mogą liczyć na głośny doping swoich fanów, którzy wykupili całą pulę biletów przeznaczonych dla nich. Ci zaś, którzy nie udadzą się do Poznania będą mogli śledzić to spotkanie w telewizji Canal+. Dokończenie meczu nietypowo, bo od godz. 18.39.

Autor: Marlena
Data: wtorek, 26 kwietnia 2005 r., godz: 00:00
Źródło: własneBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności