www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
PP: Zapowiedź meczu Pogoń - Wisła Kraków
W środę w Szczecinie rozegrany zostanie pierwszy z dwóch mecz 1/4 Pucharu Polski po między szczecińską Pogonią a krakowską Wisłą.
Drużyny te spotkały się już w obecnych rozgrywkach ligowych dwukrotnie. W Szczecinie wygrała Wisła 5:0 a pod Wawelem padł wynik remisowy 1:1.
 
Wisła Kraków to zdecydowany lider polskiej ekstraklasy, z 53 punktami po 21 kolejkach zmierza po kolejne Mistrzostwo Polski. Rozgrywki Pucharowe krakowianie rozpoczęli od fazy grupowej. Występując w pierwszej grupie z: Koszarawą Żywiec, Szczakowianką Jaworzno i Tłokami Gorzyce. Wygrywając wszystkie spotkania grupowe, strzelając 17 bramek i tracąc jednego gole w wygranym meczu (2:1) ze Szczakowianką Jaworzno. W 1/8 Pucharu Polski na drodze „Białej Gwiazdy” stanęła warszawska Polonia, z którą w pierwszym meczu wygrali 5:0 a w drugim padł wynik remisowy 2:2 jednak w tym pojedynku trener Liczka zagrał zmiennikami. Ostatni ligowy mecz rozegrany przez Wisłę to derby Krakowa z Cracovią (wygrane 1:0 po bramce Tomasza Frankowskiego). W Szczecinie nie zobaczymy Arkadiusza Głowackiego i Marka Zieńczuka, którzy kontuzjowani pozostali w Krakowie. W środowym meczu prawdopodobnie dojdzie do debiut 18 letniego Adama Kokoszki, który zbiera bardzo dobre recenzje ze grę w drużynie rezerwowej.

W sobotę podopieczni Bohumila Paniki przerwali passę ligowych remisów i odnieśli wyczekiwane zwycięstwo pokonując płocką Wisłę 2:0.
W rozgrywkach pucharowych w 1/8 szczecinianie wyszli zwycięsko z dwu meczu z Podbeskidziem Bielsko Biała. Remisując na boisku rywala 1:1 a u siebie wygrywając 1:0 po bramce Krzysztofa Michalskiego. W drużynie nadal kontuzjowani są: Tomas Kuchar i Radek Divecky.

W środowy wieczór piłkarze ze szczecina będą musieli pokazać się jak z najlepszy strony, aby pokonać krakowian, co prawie im się udało w meczu ligowym, podczas którego bramkę stracili w końcowych minutach spotkania. Transmisje z tego meczu przeprowadzi Polsat Sport i TV4. Początek meczu o godz. 20.00.

Autor: Marlena
Data: wtorek, 10 maja 2005 r., godz: 00:00
Źródło: własneBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności