www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Święte krowy w Pogoni
„Pogoń ma kapitał. To nazwa, historia, piłkarze, trenerzy i działacze oraz wspaniali kibice” stwierdził ostatnio na łamach szczecińskiego dziennika były dyrektor klubu. Obawiam się,
że za kilka tygodni stwierdzenie to może być już nieaktualne. Wszyscy masowo odchodzą
z klubu. Zmusza ich do tego totalna degrengolada i bałagan panujący na Twardowskiego. Pogoń stacza się po równi pochyłej. Kto jest temu winien ? Jak zwykle sukces z ubiegłej jesieni miał wielu ojców, a obecna porażka jest sierotą. Wszyscy się mądrzą i zwalają winę na innych. Czują się jak święte krowy w Indiach, myśląc, że są nie do ruszenia.
A może by tak tym wszystkim świętym krowom zrobić przysłowiowy „ rachunek sumienia”
i ukarać przykładnie za doprowadzenie do ruiny morskiego klubu. Czy naprawdę w tym kraju nie obowiązuje prawo ? Czy instytucje takie jak NIK, PIP, Prokuratura, Sanepid, Izba Skarbowa czy ZUS potrafią karać tylko maluczkich ? Czy w sytuacji jaka panuje obecnie w klubie nie powinno się interweniować z urzędu ? Czy wszyscy mają się bezczynnie przyglądać, jak święta krowa rodem z Turcji, główny udziałowiec spółki działa z premedytacją na jej szkodę ? Jak okrada klub zaniżając bezczelnie ilość sprzedanych biletów o połowę tj. o przynajmniej trzy tysiące (a kasy fiskalne lub kołowrotki to nie łaska ? Przecież w każdym najbardziej zapyziałym kiosku muszą być kasy fiskalne. A w Pogoni nie muszą, prawda panowie naczelnicy organów skarbowych ?). Jak członek zarządu klubu „zabiera” przed komornikiem kilkadziesiąt tysięcy złotych przeznaczonych na wynagrodzenia dla pracowników ? Przecież to jest jawne przestępstwo i naruszenie zasad kodeksu handlowego. Na co jeszcze czekają służby powołane do ścigania przestępstw ? A może ktoś się boi ruszyć tę całą mafię ?
No bo przecież ktoś podpisał, jak się dziś okazuje, bardzo niekorzystne dla miasta umowy z panem B. I nikt dziś nie wie kto ? Kto podpisywał, kto doradzał, kto brał za to pieniądze ? Przecież na dokumentach porozumień klubu z miastem są podpisy tych ludzi. A może na listach płac są pokwitowania za odbiór pieniędzy z tytułu odbytych posiedzeń, konsultacji i wykorzystanych delegacji w sprawach Pogoni. Czy to za mało, żeby znaleźć winnych ?
Jeżeli obecne władze miasta są bezsilne i nie mogą nic zrobić w sprawie Pogoni, to może trzeba je zmienić ? A może oni nie chcą nic zrobić ?
PS.
Ostatnio napisano w Przeglądzie Sportowym, że w polskiej ekstrak(l)asie jest wiele klubów o wirtualnym budżecie, nędznych stadionach, winnych pieniądze gazowniom, elektrowniom, firmom ochroniarskim i Bóg wie komu jeszcze.
Czy Pogoń Szczecin ma potwierdzić tę opinię ? Czy Szczecina, Panie Prezydencie Miasta,
nie stać na "normalnie" działający klub piłkarski. Jeżeli nie potrafi Pan zapobiec katastrofie, która wisi nad Pogonią, to niech Pan spowoduje ukaranie winnych.
Do dzieła Panie Prezydencie Runowicz! Święte krowy nie mogą chodzić bezkarnie.
ŚWIĘTE KROWY W POGONI !!!

Autor: Anonim
Data: środa, 21 listopada 2001 r., godz: 00:00Brak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności