www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
List Sabriego Bekdasa do prezydenta Szczecina
Do Edmunda Runowicza, prezydenta Miasta Szczecina

Uprzejmie informuję, że ustalony przez nas podczas rozmowy 10 stycznia 2002 r., jak również potwierdzony w przedwstępnej warunkowej umowie zbycia akcji z dnia 19 stycznia 2002 r., termin 31 stycznia 2002 r., w którym zobowiązałem się zaniechać istotnych rozstrzygnięć dotyczących SSA Pogoń, traktuję jako ostateczny.

Zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią oraz uchwałami Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy SSA Pogoń, brak jednoznacznych decyzji organów samorządowych Miasta Szczecina, otwierających warunki dalszego finansowania drużyny Pogoń Szczecin uniemożliwia zgłoszenie drużyny Pogoni Szczecin do rozgrywek pierwszoligowych w zbliżającym się sezonie piłkarskim.

Spoisób postępowania w sprawie SSA Pogoń przez zarząd Miasta Szczecina, a zwłaszcza nieprawdziwych informacja przedłożona Radzie Miasta w dniu 25 stycznia 2002 r., każe mi mocno wątpić w dobre intencje przedstawicieli samorządu Miasta Szczecina.

Zgonie z Pańską sugestią zawarłem przedwstępną warunkową umowę zbycia akcji posiadanych przez Mat Trade Sp. z.o.o. w kapitale zakładowym SSA Pogoń. Wczesniej przedstawiłem również nową propozycję stworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze stuprocentowym udziałem Gminy Miasto Szczecin, jako funduszu rozwoju SSA Pogoń, który w swojej intencji miał zastąpić wszelkien gwarancje finansowe. Koncepcja tej spółki wychodziła naprzeciw Pańskiej wypowiedzi z dnia 8 grudnia 2001 r. kiedy to stwierdził Pan publicznie, że Gmina Miasto Szczecin skłonna jest ustanowić dla inwestora inne zabezpieczenia niż gwarancje finansowe, co okazało się równierz nieprawdziwe, ponieważ zgłoszone przez nas warianty zabezpieczenia rzeczowego, zostały przez Zarząd Miasta w całości odrzucone. Dodatkowo w informacji Zarządu Miasta Szczecina dla Radnych w dniu 25 stycznia br. wiceprezydent Lucjan Bąbolewski nieprawdziwie utrzymuje, że Spółka eskalowała żądania pod adresem Gminy Miasto Szczecin, domagając się gwarancji w kwocie 57 mln zł. Nieprawdziwe również poinformowano Radnych, że Mat Trade odmawia wprowadzenia do statutu SSA Pogoń rozsądnych zmian zmierzających do zwiększenia wpływu akcjonariusza Gminy Miasto Szczecin na działalność SSA Pogoń, ponieważ nic nie stało na przeszkodzie w dokoptowaniu przedstawiciela Miasta do zrazadu SSA Pogoń. Propozycje zarządu Szczecina dotyczące zmian w statucie nie mogłybyć przez nas rozważane, ponieważ stanowiłyby daleko idące przejęcie decyzji w sprawach należących do ustawowej kompetencji organów statutowych SSA Pogoń, bez ponoszenia żadnej odpowiedzialności finansowej.

(...) W tej sytuacji nie widzę żadnych możliwości wykładania po dniu 31 stycznia 2002 r. środków finansowych na cele SSA Pogoń, co w praktyce oznaczać będzie konieczność zaprzestania jakiejkowlwiek działalności sportowej

Z poważaniem Sabri Bekdas Prezes

Autor: -
Data: środa, 30 stycznia 2002 r., godz: 00:00
Źródło: Gazeta WyborczaBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności