www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Zapowiedź meczu Pucharu Polski
W dniu dzisiejszym Portowcy rozegrają drugie spotkanie fazy grupowej Pucharu Polski. Przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Bogusława Baniaka będzie drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego – Świt.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki
powstał w 1935 roku, a największymi sukcesami klubu są: 13 miejsce w I lidze w sezonie 2003/04 oraz awans do 1/4 finału Pucharu Polski w sezonie 2001/02. W tegorocznych rozgrywkach klub z Nowego Dworu występuje w II lidze, zajmując po jedenastu kolejkach 11 pozycje z dorobkiem 13 punktów (trzy zwycięstwa, cztery remisy i cztery porażki). W ostatniej kolejce ligowej Świt zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Strzelcami bramek w tym sezonie dla Świtu są: Adam Czerkas - dwie, Karol Bilski, Jan Cios i Tomasz Reginis po jednej. Obecne rozgrywki Pucharu Polski piłkarze Świtu rozpoczęli od pokonania MG MZKS Kozienice 4:0, natomiast w pierwszej kolejce fazy grupowej nie sprostali u siebie Legii Warszawa przegrywając 0:1 po bramce Bartosza Karwana.

Pogoń
w pierwszej kolejce Pucharu Polski wysoko pokonała Mazowsze Grójec 8:1 i jest liderem w drugiej grupie wyprzedzając lepszym stosunkiem bramkowym Legionistów. W zespole Pogoni wystąpi już Rafał Grzelak, który wrócił do zespołu po kontuzji grając ostatnie 15 minut w sobotnim meczu w Płocku. Trudną zagadkę dotyczącą obsady pozycji bramkarza na spotkanie pucharowe będzie miał do rozwiązania trener Bogusław Baniak. W dwóch ostatnich spotkaniach ligowych między słupkami stał Waldemar Grzanka zastępujący kontuzjowanego Krzysztofa Pilarza, jednak Baniak rozważa też postawienie na Bartosza Fabiniaka, ponieważ Grzanka zwłaszcza w ostatnim meczu nie był pewnym punktem naszego zespołu. Możliwy jest też występ nie w pełni jeszcze zdrowego Pilarza, jednak decyzja podjęta zostanie tuż przed meczem. W meczu ze Świtem nadal nie wystąpią kontuzjowani Grzegorz Matlak, Sergio Batata i Mauro którzy zostali w Szczecinie, aby powracać do sił i  przygotowywać się do następnego pojedynku.

Faworytem tego meczu są szczecinianie, gdyż występują w wyższej klasie rozgrywkowej i mają bardziej doświadczonych zawodników. Świt jednak to ambitna drużyna, która na pewno powalczy o korzystny dla siebie rezultat z wyżej notowanym rywalem. Przypomnijmy, że Legia nie miała łatwej przeprawy na boisku Świtu, a zwycięską bramkę zdobyła dopiero w końcówce spotkania. Zapowiada się więc ciekawy mecz, gdyż Portowcy po ligowej porażce będą chcieli zrehabilitować się kibicom i z kilkudniowej wyprawy w Polskę przywieźć, choć jedno zwycięstwo. Początek meczu o godz.18.00.

Autor: Marlena
Data: wtorek, 5 października 2004 r., godz: 00:00
Źródło: własneBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności