Widzów: 5 500

Fotorelacja:   Zdjęć: 41     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 36     autor: Cob

90' Koniec meczu!
90' Kibice śpiewają: Mamy lidera, w Szczecinie mamy lidera!
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
87' A jednak wchodzi Robert Kolendowicz. Boisko opuszcza Przemysław Pietruszka.
85' Skurcze łapią Roberta Mandrysza. Nie wejdzie przez to szykowany do zmiany Robert Kolendowicz.
83' Faulowany Marcin Klatt.Aka wystawia mu piłkę, ale Klatt wycelował w rozbiegający się mur Polonii.
80' Mnóstwo oklasków zbiera schodzący Donald Djousse. W jego miejsce wchodzi Marcin Klatt.
79' Bartek Ława namieszał w polu karnym.
78' Za Łukasza Świerczoka wchodzi Mateusz Zaczyński.
75' Sektorówka opada a pod nią widok niczym z filmu Krzyk. Kilka rac, mnóstwo stroboskopów, kibice w białych maskach i transparent Let us hear your scream!
Bo fantazja jest od tego...
72' Gromkimi brawami żegnany Edi Andradina. W jego miejsce wchodzi Adrian Łuszkiewicz.
69' Wzmaga się doping szczecińskiej publiczności.
68' Na młynie rozciągnięta została najstarsza szczecińska sektorówka.
66' Pierwsza zmiana w drużynie Polonii. Na boisko wchodzi Piotr Kornacki. Opuszcza je Paweł Alancewicz.
65' Świetnie wszedł w pole karne Djousee - po jego zagraniu blisko strącenia piłki do bramki był Dawid Kucharski - zabrakło naprawdę niewiele.
61' Żółta kartką ukarany Robert Mandrysz.
59' Na tę chwilę: W Szczecinie mamy lidera.
53' GOL!!! Djousse dobrze zastawiał się w polu karnym podaniu od Petera Hricki. Później już tylko precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Polonii.
49' Edi z dystansu - tuż obok.
48' Donald wywalczył rzut rożny.
46' Początek pierwszej połowy.
Piłkarsko całkiem dobrze - organizacyjnie już gorzej - wielu kibiców zrezygnowało ze oczekiwania na wejście na stadion i zrezygnowani udali się do domów.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Sędzia dolicza jedną minutę.
45' Madrysz przerzuca do Pietruszki, ten odgrywa do Aki - ten zdrzela technicznie, ale ponad bramką.
41' Edi do Mandrysza, ale został tylko korner.
37' Część kibiców nadal czeka pod bramami stadionu.
35' Aka próbował zaskoczyć bramkarza Polonii strzałem z ponad 30 metrów. Michał Misiewicz obronił, choć z problemami.
35' Sędzia pomaga słabszym, a Donald znów się frustruje.
32' Pierwszy strzał na bramkę Pogoni. Co prawda niecelny, ale z braku innych warto go odnotować.
28' Rozpędzał się Djousse, jednak powalił go Adrian Chomiuk.
24' Lewą stroną mknął Przemysław Pietrszka - piłka ominęła Donalda i trafiła do Roberta Mandrysza - ten niestety nie zdołał oddać strzału na bramkę.
22' Tuż przed polem karnym faulowany Djousse. Bartosz Ława prosto w mur.
21' Aka do Donalda - ten walczy, ale zbyt wielu było tam zawodników Polonii.
20' Djousse bardzo waleczny i aktywny.
20' Atomowe uderzenie Ediego - zatrzymało się na plecach jednego z obrońców.
19' Młyn coraz liczniejszy i głośniejszy.
18' Donald wrócił na boisko.
16' Urazu nabawił się Donald Djousse.
14' Trybuny pozdrawiają warszawską Legię.
12' Ofensywny faul Petera Hricki - zdaniem sędziego liniowego.
12' Kibice tańczą małego walczyka.
11' Na spalonym Robert Wojsyk z Polonii.
9' Djousse tuż z przed linii końcowej odgrywa do Łukasza Matuszczyka - ten uderza w krótki róg, ale trafia prosto w bramkarza Polonii.
6' GOL!!! Piękne dośrodkowanie Ediego Andradiny w pole karne. Tam najwyżej skacze Dawid Kucharski, który strzałem głową pakuje piłkę do bramki.
5' Lukas Killar ukarany żółtą kartką.
3' Przed szansą Takafumi Akahoshii. Jego uderzenie zza pola karnego zmierzało w prawy górny róg bramki gości - tym razem Michał Misiewicz wyciągnął się jak struna i zdołał obronić to uderzenie.
2' GOL!!! Djousse odgrywa do stojącego na 20-25 metrze Bartosza Ławy, ten posyła piłkę w górny róg bramki - golkiper Polonii bez szans.
2' Donald Djousse wywalczył rzut rożny.
2' Stadion powoli zapełnia się kibicami - niestety dużo nadal pozostaje pod kasami.
1' Rozpoczęła drużyna Pogoni.

Ma być inaczej. Nowy sezon ma przynieść nową jakość pod względem sportowym i organizacyjnym. W sobotę szczecińska Pogoń zaczyna I – ligowe rozgrywki. Rywalem Polonia Bytom.

Klub ze Śląska to spadkowicz z ekstraklasy. Eksperci nie wróżą jednak Polonii rychłego powrotu na piłkarskie salony. Częściej niż o walce o awans, mówi się o próbie zachowania ligowego bytu. Pojawiają się nawet porównania do Odry Wodzisław, która po opuszczeniu ekstraklasy zanotowała kolejny spadek.
Latem w Polonii doszło do dużych zmian kadrowych. Z klubu odeszło aż piętnastu zawodników, w tym najważniejsi piłkarze. Jeden z nich, Peter Hricko zakotwiczył w Szczecinie. Odeszli także inni ważni zawodnicy – Miroslav Barcik, Błażej Telichowski, Emil Drozdowicz czy Mateusz Żytko. Z piłkarzy, reprezentujących Polonię w ekstraklasie zostało niewielu. Klub łata kadrowe dziury szukając wykonawców za granicą i w Polsce. Pozyskano ośmiu zawodników. Hitem ma być transfer Anglika Jamesa Sinclara, który w przeszłości zagrał dwa mecze w Premiership. Mimo pozyskania grona zawodników, Polonia może mieć duże problemy ze skompletowaniem silnej kadry. Trener Dariusz Fornalak ma do dyspozycji zaledwie szesnastu zawodników. Chociaż klub wciąż walczy o kolejnych piłkarzy, to do Szczecina Polonia przyjedzie w niewielkim składzie.
Polonię czeka zapewne bardzo trudny sezon. Nie zalicza się jej do grona faworytów, ale doświadczenie wyniesione z ekstraklasy na pewno zaprocentuje. W starciu z – teoretycznie - mocną Pogonią, podopieczni Fornalaka powinni być jednak bezradni.

Pogoń wzmocniła, i tak już silny wiosną, skład. Trzon zespołu został zachowany, ale wobec przyjścia sześciu nowych zawodników i – przede wszystkim – trenera Marcina Sasala, oblicze drużyny musi się zmienić. Walorem drużyny powinna być duża rywalizacja wewnątrz zespołu, szczególnie w drugiej linii. O miejsce w środku pola walczyć będą Łuszkiewicz, Szałek, Mandrysz, Akahoshi, Edi i Ława. Do pierwszego składu próbował będzie się dostać także Mateusz Lewandowski, którego autem jest status młodzieżowca. Zagadką pozostaje także funkcja napastnika. W sparingach dobrze prezentował się Kameruńczyk, Donald Djousse, ale nie wiadomo czy jest gotowy, aby już w pierwszym oficjalnym meczu wystąpić od pierwszej minuty w roli snajpera. Jeśli nie on, to szansę na grę mają Marcin Klatt i Mikołaj Lebedyński. Pewniakiem do gry powinien być Adam Frączczak.
Mniej znaków zapytania jest w szykach defensywnych. Marcin Sasal ma do dyspozycji tylko trzech stoperów – Dawida Kucharskiego, Pawła Grocholskiego i Błażeja Radlera. W pierwszym składzie wystąpi zapewne para Kucharski-Radler, bo Grocholski w sparingach nie prezentował się zbyt dobrze. Na bokach obrony wystąpią pewnie Matuszczyk i Hricko. Wydaje się, że bramkarzem numer jeden będzie Radosław Janukiewicz.
Nie wiadomo kto z młodzieżowców zagra od pierwszej minuty. O pozycję najcenniejszego młodego piłkarza walczą Daniel Wólkiewicz, Mateusz Szałek, Radosław Wiśniewski, Robert Mandrysza i Mateusz Lewandowski.

Ostatni raz na Twardowskiego Pogoń grała z bytomską Polonią w sezonie 1986/1987, w którym Duma Pomorza została wicemistrzem Polski. Portowcy wygrali 2:0. Teraz cele i realia są inne, ale oczekiwania wobec wyniku takie same.  (źródło: PogonOnline.pl/Tobiasz Madejski)