Grzelak (17) 2-0
  2-1 Bekas (24)

Sędziował: Marek Ryżek (Poznań)
Widzów: ok. 3000

Bogusław Baniak, trener Kujawiaka: - Kiedy w 18 minucie przegrywaliśmy już 2:0 byliśmy w absolutnym szoku. Mój zespół potrafił się jednak pozbierać i strzelił bramkę kontaktową, która dawała nam awans. Cieszę się z konsekwentnej gry mojej drużyny. Wytrzymaliśmy godnie to spotkanie i gdybyśmy byli zespołem bardziej wyrafinowanym to wygralibyśmy mecz z Pogonią bardzo wysoko. Sędzia Ryżek gwizdał fatalnie, „ciągnął za uszy Pogoń” i usunął mnie z ławki trenerskiej za to, że powiedziałem mu o nie odgwizdaniu trzech spalonych. Pierwszoligowiec – Pogoń Szczecin powinien pokonać Kujawiaka pewnie, bez pomocy sędziego.
Bohumil Panik, trener Pogoni: – Nie wykorzystaliśmy dwubramkowego nokautu, który zadaliśmy Kujawiakowi strzelając dwie bramki w pierwszej połowie. Zespół przeciwnika walczył i pokazał, że zasługuje na awans. Powinniśmy wykorzystywać takie sytuacje jak miał Kaźmierczak, nie trafiając z pięciu metrów, czy rzut karny Ediego. Tak naprawdę ten dwumecz przegraliśmy we Włocławku, gdzie Kujawiak pokazał nam, że trzeba się z nimi liczyć. W moim zespole należy „posprzątać", ale należy to zrobić po zakończeniu rundy. Niestety w zespole brakuje lidera, który by wstrząsnął tą drużyną, powiedział im prawdę, zmobilizował do walki i myślę, że to stwarza problem. (źródło: Marcin Nieradka)

Fotorelacja:   Zdjęć: 86     autor: Łukasz Mojecki

93' Koniec spotkania. Pogoń wygrała 2:1 ale odpadła z dalszej fazy rozgrywek.Kujawiak gra dalej!
91' Kalu fatalnie pudłuje piłka poleciała na aut.
89' Sędzia dolicza 4 minuty do końca spotkania.
88' Elokan ukarany czerwoną kartką.
84' NIE MA GOLA!! Edi przestrzelił!! Piłka przelatuje koło lewego słupka.
82' Karny dla Pogoni. Grzelak faulowany w polu karnym.... Piłkarze Kujawiaka rzucają się na sędziego. Według ich o karnym nie było mowy. Za opóźnianie wykonania karnego żółtą kartkę dostaje Skrzypiec.
80' Zamieszanie w polu karnym Kujawiaka. Ani Milar ani Divecky nie skierowali piłki do siatki z bliskiej odległości. Skrzypiec popisuje się sporym refleksem.
77' Zmiana w Kujawiaku. Woźniczka wchodzi za Truszczyńskiego.
74' Rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie Grzelaka. Piłka trafia na głowę Magdonia. Jednak było to za słabe uderzenie. Do piłki dopada Milar, który fatalnie pudłuje z ostrego kąta.
69' Piłka po strzale Kaźmierczaka trafia w poprzeczkę. Milar próbuje dobijać głową ale bezskutecznie. Można było lepiej wykonać ten strzał.
65' Rzut rożny dla Pogoni. Piłkę po wrzutce w pole karne wybija Skrzypiec.
61' Zmiana w Pogoni. Za Michalskiego wchodzi Elokan.
59' Ostre spięcie Diveckyego z Majewskim. Sędzia Ryżek upomina słownie dwóch piłkarzy.
57' Gra Pogoni kwitowana jest gwizdami. Portowcy grają nieporadnie i niedokładnie. Kibice domagają się wejścia na boisko Elokana.
55' Groźnie pod bramką Pogoni. Staniszewski sam na sam przed bramkarzem Pogoni. Peskovic wybija piłkę w pole.
54' Zmiana w Kujawiaku. Za Wojneckiego wchodzi Piotr Jacek.
52' Staniszewski otrzymuje zółtą kartkę za odkopnięcie piłki po faulu na Tavaresie.
49' Faul Tavaresa na Staniszewskim. Brazylijczyk ukarany żółtą kartkę.
47' Zamieszanie w polu karnym Kujawiaka. Magdoń próbował główkować jednak nieudanie.
46' Grzelak faulowany przez Wojneckiego. Piłkarz Kujawiaka otrzymuje żółtą kartkę.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Bogusław Baniak odesłany został na trybuny.
45' Zakończyła się pierwsza połowa meczu Pogoń - Kujawiak. Portowcy wygrywają 2:1. Trener Baniak wszedł na środek boiska i zaczął dyskusję z sędzią Ryżką.
44' Łabędzki fauluje Truszczyńskiego w środku pola.
Sędzia dolicza 2 minuty do końca pierwszej połowy.
43' Milar wywalczył rzut rożny dla Pogoni. Łabędzki strzela z ponad 20 metrów bardzo niecelnie.
42' Kujawiak na kolejnym spalonym.
40' Zmiana W Kujawiaku. Mikulenasa zastępuje Maxwell Kalu.
36' Pierwsza zmiana w Pogoni. Celabana zastąpił Michał Łabędzki.
35' Kujawiak rozgrywa ataki pozycyjne na połowie Pogoni.
33' Divecky wraca na boisko.
32' Divecky po starciu w polu karnym opatrywany poza boiskiem.
Po faulu na Edim w środku pola Feliksiak otrzymuje żółtą kartkę.
29' Kolejny strzał Staniszewskiego. Było groźnie! Uderzenie z 17 metrów trafia w poprzeczkę.
27' Kujawiak z przebiegu gry zasłużył na bramkę. Zapowiadają się emocje do ostatnich minut spotkania. Pogoń musi teraz zdobyć trzeciego gola.
23' Ładny strzał Staniszewskiego z 17 metrów broni Peskovic. Rzut rożny dla Kujawiaka. Po dośrodkowaniu piłka trafia na głowę Tomasza Bekasa i pokonuje ładnym strzałem Peskovicia. Jest 2:1.
21' Mikulenas przed szansą na strzelenie gola. Sędzia liniowy pokazuje jednak pozycje spaloną piłkarza z Włocławka.
20' Ożywiły się zdecydowanie trybuny szczecińskiego stadionu. Portowcy przy takim wyniku awansują do 1/4 Pucharu Polski.
17' Drugi gol dla Pogoni. Edi w środku boiska podaje górną piłkę do Grzelaka. Ta przelobowuje obrońców i trafia do piłkarza Pogoni. Ten w sytuacji sam na sam pokonuje technicznym strzałem bramkarza gości.
15' Gol dla Pogoni. Trójkowa akcja Pogoni - Grzelak podaje na lewą stronę do Ediego a ten płasko po ziemi dośrodkowuje do wbiegajacego w pole karne Milara. Urugwajczyk pokonuje skrzypca z bliskiej odległości.
12' Piłkarze Kujawiaka stosują pressing i nie pozwalają rozegrać Portowcom akcji ofensywnych.
10' Po dośrodkowaniu Pogoni w pole karne do głowki skakał Divecky. Jednak jego strzał był zbyt słaby żeby zagrozić bramce Skrzypca.
9' Okres przewagi drużyny gości.
7' Truszczyński fauluje Michalskiego przy środkowej linii boiska.
5' Pozycja spalona Kujawiaka.
4' Przepraszamy za małe opóźnienie w relacji.
Po 5 minutach jest 0:0.
Jak na razie gra toczona jest w środku pola.

We wtorek Pogoń Szczecin rozegra spotkanie rewanżowe z Kujawiakiem Włocławek w 1/8 Pucharu Polski.
W pierwszym meczu (9 listopada br.) lepsza okazała się drużyna z Włocławka zwyciężając 1:0 po bramce Tomasza Feliksiaka w 65 minucie meczu.

Mecz rozegrany w niedziele przez Kujawiaka Włocławek był ostatnim pojedynkiem ligowym w tym roku podopiecznych Bogusława Baniaka. W spotkaniu tym pokonali oni Lechię Gdańsk 2:0 po bramkach Tomasza Feliksiaka i Adama Majewskiego. Sezon kończąc na siódmym miejscu z 24 punktami. W rozegranych dziewięciu meczach wyjazdowych odnieśli trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Najlepszym strzelcem w drużynie został Damian Staniszewski zdobywca sześciu goli.

W sobotę w końcu mogliśmy się cieszyć z kompletu punktów zdobytych przez Pogoń u siebie, na co trzeba było czekać aż od sierpnia. „Katem” dla drużyny Polonii Warszawa okazał się Edi Andradina, który zdobył dwie bramki i pozostaje on w czołówce najlepszych strzelców ligi. W zbliżającym się meczu będą mogli zagrać Przemysław Kaźmierczak i Krzysztof Michalski, w pierwszym spotkaniu nie mieli takiej możliwości gdyż byli kontuzjowani.

Aby przejść do 1/4 Pucharu Polski szczecinianie muszą wygrać przewagą dwóch bramek. Miejmy nadzieje, że zawodnicy na dobre przełamali złą passę i wyeliminują drugoligowca z tych rozgrywek.
Początek meczu o godz.18.00. (źródło: Marlena)