Sędziował: Paweł Pskit
Widzów: 3 000

Fotorelacja:   Zdjęć: 54     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 23     autor: Cob

90' Ostatnia zmiana: Pavol Cicman opuścił boisko, a w jego miejsce Wojciech Lisowski.
90' Koniec meczu.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Aka z wolnego tuż pod poprzeczkę, ale Trela wybija na róg.
84' Tomasz Bzdęga wchodzi za Rubena Jurado.
83' Docekal blisko hat-tricka. Tym razem Pernis zdołał wybić na róg.
82' Rogalski z wolnego - płasko, ale celnie.
79' Budka z ostrego kąta oddaje pierwszy w tej połowie celny strzał na bramkę Piasta.
77' Tomasz Chałas huknął tak mocno, że piłka stanęła 5-6 metrów od niego...
71' Dwa rzuty rożne dla Pogoni... bez zagrożenia pod bramką gości.
70' Pogoń zmienia ustawienie na 3-5-2.
68' Podwójna zmiana w Pogoni: Za Ediego wszedł Tomasza Chałas, a za Petera Hrickę Wojciech Golla.
66' Rzut rożny wywalczył Budka.
64' GOL ! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, prosto na głowę Docekala, który posłał piłkę w kierunku bramki. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, obok bezradnego Pernisa.
63' Wymuszona zmiana w Piaście. Za kontuzjowanego Radosława Murawskiego wchodzi Artis Lazdins.
61' Za Mateusza Lewandowskiego wchodzi Adrian Budka.
60' Portowcy ambitnie, dużo pracy na bramkarz gości, ale nadal utrzymuje się niekorzystny wynik.
55' Zamieszanie pod bramką Piasta, ale Portowcom brakuje tego ostatniego strzału. Djousse próbował nawet trafić do bramki z przewrotki.
53' Ma młynie sektorówka z herbem Pogoni, której towarzyszą granatowo-bordowe flagi.
49' Edi... i nie ma bramki. Andradina przestrzelił!
48' W polu karnym faulowany przez Docekala był Rogalski.
48' Rzut karny dla Pogoni.
48' Edi ustawia piłkę bramkarzowi gości.
46' Bez zmian rozpoczynamy drugą połowę.
45' Koniec pierwszej połowy.
41' GOL ! Dwójkowa akcja Piasta. Jurado podaje do nieupilnowanego przez Hrickę Docekala, który pakuje piłkę do bramki Pogoni.
40' Żółta kartka dla Mateusza Matrasa.
37' Aka... zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego.
35' Djousse zbyt długo czekał z podaniem...
32' Lewandowski sam na sam z Trelą, ale szybszy był golkiper gości.
29' Rzut rożny dla Piasta.
28' Coraz bardziej sypie nad stadionem im. Floriana Krygiera.
27' Rajd Jurado, który wywalczył rzut rożny.
26' Faul i rzut wolny dla Pogoni... po którym Piast wyprowadza kontrę.
25' Indywidualna akcja Rogalskiego i strzał na bramkę. Niestety piłka trafiła w nogę jednego z obrońców.
23' Na spalonym gracze Piasta.
19' Kopanina pod polem karnym Pogoni. Ostatecznie z dystansu niecelnie strzelał Cicman.
18' Żółta kartka dla Mateusza Lewandowskiego.
17' Rzut wolny z boku boiska po faulu na Edim.
16' I Aka zza pola karnego. Płasko, po ziemii, ale obok bramki Piasta.
15' Seria dwóch rzutów rożnych dla Pogoni.
10' Rzut wolny dla Piasta. Dośrodkowanie w pole karne, ale golkiper Pogoni piąstkuje piłkę.
8' Próba ataku Piasta, ale dośrodkowanie przechwytuje Pernis.
7' Ostra walka w środku pola Ediego i Matrasa.
6' Faulowany Murayama.
5' Hej Pogoń gol! niesie się z nielicznego dziś młyna.
4' Cały czas sypie śnieg.
3' Pierwsza akcja pod bramką Piasta, ale warunki utrudniają dobre rozegranie piłki.
1' Rozpoczęli!

O pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zagra Pogoń z Piastem Gliwice. W tym roku obaj beniaminkowie zdobyli po jednym punkcie.

Piast miał sporo pecha. W 16. kolejce przegrał w Zabrzu z Górnikiem 0:1, a tydzień później zremisował u siebie 1:1 z Zagłębiem Lubin. Dwa punkty gliwiczanie stracili już w doliczonym czasie gry, kiedy Dariusza Trelę pokonał Adam Banaś. Słaby start wiosennej części sezonu nie odbił się na pozycji w tabeli. Podopieczni Marcina Brosza wciąż są na 7. miejscu, ale strata do czołówki jest duża. Do 5. w tabeli Śląska Piast traci 5. „oczek”, do 2. Lecha aż 9. Dolne rejony tabeli też są daleko. 14., wciąż bezpieczny Ruch, ma 18 punktów, ale już kolejny zespół – Podbeskidzie tylko 10. W ciągu tygodnia w Gliwicach zmiany. Niespodziewanie do Piasta dołączył Marcin Robak, który ostatnio grał w drugiej lidze tureckiej. W przeszłości, w barwach Widzewa, Robak strzelał już gole Pogoni. W sezonie 2009/2010 w obu meczach trafił do bramki Janukiewicza. Wobec kontuzji Wojciecha Kędziory być może ostatni nabytek Piasta zadebiutuje w nowych barwach już w niedzielę. Gliwiczanie przyjadą na Pomorze Zachodnie z dużym apetytem na punkty. - Szczecin to zespół, który nam leży, ale na własnym boisku – mówi przed meczem Dariusz Dudek dla oficjalnego portalu Piasta. Może w przypadku zwycięstwa Portowców drugi trener „Gliwic” nauczy się nazwy klubu z portowego miasta.

Pogoń też po dwóch wiosennych meczach na koncie ma tylko jeden punkt, ale akurat ostatnio Portowcom szczęście sprzyjało. Remis w Gdańsku podopieczni Artura Skowronka wywalczyli dzięki skuteczności Ediego Andradiny, który w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny. Od początku rundy rewanżowej Portowcy obsunęli się w tabeli o dwie lokaty. Dali się wyprzedzić Zagłębiu i Jagiellonii. Mają jednak tyle samo punktów co te dwie ekipy. Ewentualne zwycięstwo nad Piastem może więc spowodować awans na 7. miejsce w tabeli. Na mecz z Lechią wybiegła inna „jedenastka” niż na spotkanie z Zagłębiem. W pierwszym składzie zagrał Dąbrowski, Murayama, Golla i Djousse. Teraz będą kolejne zmiany. Z uwagi na zawieszenie za czerwoną kartkę nie zagra Janukiewicz, którego zastąpi Pernis. Na lewą stronę defensywy zapewne wróci Przemysław Pietruszka, a na ławkę Emil Noll. Trudno przewidzieć jak wyglądać będzie druga linia. Wojciech Golla w Gdańsku zagrał tylko kwadrans i nie ma jak ocenić jego występu. Po wejściu na murawę dobrze zaprezentował się Edi i być może wyjdzie on w pierwszym składzie w niedzielę. Wydaje się, że znów od pierwszej minuty zagra Murayama i Djousse.

Piast ma fatalną statystykę meczów w Szczecinie. Z 6. spotkań tylko raz zremisował, resztę przegrał. Nic, tylko podtrzymać niemoc gliwiczan w portowym mieście. (źródło: Tobiasz Madejski)