0-1 Grzelczak (26)
Akahoshi. (92) 1-1

Sędziował: Bartosz Frankowski
Widzów: 7 100

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście. Byli bardziej agresywni, wymieniali więcej podań, grali pressingiem i stwarzali więcej zagrożenia pod bramką Radosława Jankiewicza. Pogoń natomiast nie potrafiła realizować założeń taktycznych i popełniała błędy w defensywie. Jeden z nich bezlitośnie wykonali podopieczni Michała Probierza. Błąd Mateusza Lewandowskiego, wolne tempo Bartosza Ławy i w efekcie Lechici bez problemu stworzyli sobie akcję, którą niepilnowany Piotr Grzelczak pewnie zamienił na bramkę.
Po zmianie stron Portowcy w końcu zaczęli stwarzać sobie więcej okazji strzeleckich. Słabo grającego Bartosza Ławę zmienił… Donald Djousse. Zmieniło się także ustawienie drużyny – w drugiej połowie Portowcy grali systemem 3-5-2. Później Tchamiego zmienił Jakub Bąk, a Adama Frączczaka Moustapha Ouedraogo. Szczególnie dwie ostatnie zmiany były udane i zdecydowanie zwiększyły ofensywną siłę Pogoni.
Trzeba jednak odnotować, że Bąk i Ouedraogo mogli wchodzić na boisko przy stanie 0:2. W 59 minucie w polu karnym Lechii Marcin Robak popychał zawodnika gości i arbiter wskazał na 11 metr. Na szczęście rzut karny obronił Radek Janukiewicz. Obroniony karny dodał wiatru w skrzydła Portowców. Jednak nieporadność pod bramką gości Djousse irytowała kibiców – Donald grał ambitnie, ale marnował dobre okazje. Co ciekawe Dariusz Wdowczyk nie miał większych zastrzeżeń do gry Kameruńczyka.
Portowcom po raz kolejny opłaciła się walka do samego końca. Podobnie jak przed pół roku w Gdańsku tak i teraz doliczony czas gry przyniósł Portowcom wyrównanie i jeden cenny punkt. Rzut wolny dla Pogoni, zamieszanie pod bramką, podanie Dąbrowskiego do Aki, który uderza mocno i precyzyjnie ustalając wynik spotkania na 1:1.
(źródło: )

Fotorelacja:   Zdjęć: 45     autor: Arat

Minutówka:

90' Koniec meczu. Remis.
90' Wszyscy wstali z miejsc. Wszyscy krzyczą jeszcze jeden!
90' Łamaga Donald podaje do Robaka... tylko róg.
90' GOOOOOL dla Pogoni. Rzut wolny, odegranie do Aki, który pewnym, mocnym strzałem posyła piłkę do bramki tuż obok słupka!
90' Dośrodkowanie na głowę Donalda... bez komentarza.
90' Sędzia dolicza cztery minuty.
90' Rzut rożny dla Pogoni.
88' Żółta kartka dla Rogalskiego.
87' Ehh... Donald. Dobre podanie Robaka do Djousse, ten zamiast strzelać holuje piłkę i ostatecznie traci ją!
84' Tym razem celne uderzenie, ale dobrą interwencją popisał się Małkowski.
82' Kolejny - niestety niecelny - strzał na bramkę gości.
81' Djousse wywalczył rzut rożny.
80' Kąśliwe zagranie Robaka, po którym głową uderzał Bąk. Skończyło się tylko na kornerze.
79' Zaskakujący strzał Frankowskiego. Radek wybija na róg.
77' Boisko opuszcza Grzelczak. Wchodzi Pietrowski.
75' Nadzieje na choćby remis coraz mniejsze.
74' Portowcy częściej zagrażają bramce gości.
68' Za Wiśniewskiego wchodzi Frankowski.
67' Ouedraogo zmienia Frączczaka.
67' Kolejny korner dla Pogoni.
67' Bardzo dobry strzał... prosto w okienko, ale bardzo dobrze zachował się Małkowski i zdołał wybić piłkę na róg.
66' Tchami opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Bąk.
66' Żółta kartka dla Wiśniewskiego, za faul tuż przed polem karnym Pogoni.
65' Faulowany Frączczak.
63' Żółta kartka dla Madery, który ciągnął Murayamę za koszulkę.
62' Wzmaga się doping, ale gra Portowców nadal nie porywa.
61' Głośne gwiazdy na stadionie po faulu na Donaldzie i braku reakcji sędziego.
60' Portowcy muszą się przebudzić. Obu obroniony rzut karny dodał im wiatru w skrzydła.
59' Broni Radek Jankiewicz!!!
58' Rzut karny dla Pogoni po faulu Robaka w polu karnym!
56' Wchodzi Adam Pazio, schodzi Oualembo.
55' Frączczak wywalczy rzut rożny, ale sędzia widział to inaczej.
53' Dawidowicz ukarany żółtą kartką.
51' Robak wrócił do gry.
50' Rogaliński bezpośrednio z wolnego. Celnie, ale Małkowski zdołał wybić piłkę.
50' Przy bocznej linii opatrywany Robak.
49' Rzut wolny dla Pogoni.
48' Golla głową... ale obok bramki.
48' I jeszcze raz z narożnika boiska.
47' Pierwszy korner dla Pogoni po akcji Murayamy.
46' Portowcy zaczynają od zmiany. Słabo grającego dziś Ławę zmienił... Donald Djousse.
W przerwie:
Portowcy nie przypominali dziś drużyny, która wybiegła na boisko w meczu z Wisłą. Nie dali zdominować się rywalom, ale stracili jedną bramkę. W drugiej połowie muszą odrobić straty.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Wrzutka Aki i... Małkowski łapie piłkę.
45' Sędzia dolicza 1 minutę.
44' Żółta kartka za faul bez piłki dla Matsui.
40' Celny strzał Lewnadowskiego... na bramkę Janukiewicza.
38' ... Ława! Wysoko ponad bramką.
37' Żółta kartka dla Oualembo i rzut wolny dla Pogoni z narożnika pola karnego.
34' Żółta kartka dla Murayamy.
32' Gorąco pod bramką gości i... zagranie ręką Lechity, którego znów nie widział sędzia...
29' Żółta kartka dla Ławy.
26' Gol dla Lechii. Goście w prosty sposób pokonali defensywę Pogoni. Dośrodkowanie w pole karne, po którym Grzelczak posyła piłkę do bramki obok Janukiewicza.
24' Ostygły głowy Lechitów i Portowcy zaczynają dochodzić do sytuacji.
20' Robak w polu karnym... odbiła się piłka od jego nogi.
15' Jeśli goście będą tak często podbiegać do sędziego, to zabraknie im sił na drugą połowę.
12' Okazja Pogoni. Najpierw próbował Tchami, później celny strzał oddał Lewandowski.
10' Zawodnicy Lechii są bardzo zmotywowani... nawet za bardzo. Zwykłe decyzje sędziego, a Lechici od razu podbiegają do arbitra i gestykulują niczym włoski kucharz wyrabiający ciasto na pizzę.
6' Rzut wolny dla gości, po którym zagotowało się w głowach Lechitów. Nerwów zabrakło także Piotrowi Wiśniewskiemu, który trafił prosto w mur zawodników Pogoni.
1' Na młynie zadebiutowały dwie nowe flagi: Niebko i Śródmieście.