Jevtić (26) 1-1
  1-2 Lewandowski (40)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 15131

90' KONIEC, KONIEC, KONIEC! MAMY 3 PUNKTY!
90' Kamiński z rzutu wolnego, nad poprzeczką przenosi Kudła.
90' Panie Turek.... kończ Pan ten mecz!
90' Kudła biegnie z piłką przy nodze do linii bocznej pola karnego. Czeka na zawodnika Lecha, łapie ją w ręce i wybija. A czas leci.
90' Cessay nad bramką. Kudła znów urywa sekundy.
90' Doliczone 5 minut. To będzie bardzo długie 5 minut.
89' Fojut siedzi na boisku, wiąże buta. Mądrze urywa kolejne sekundy!
87' Dobra piłka do Robaka! Nie z Fojutem jednak takie numery. Profesorskie wyprzedzenie i spokojnie piłka w rękach Dawida Kudły.
85' Lech rozpaczliwymi strzałami próbuje pokonać Kudłę. Nic z tego!
83' [ż] Żółtą kartką ukarany Jevtić za taktyczny faul na Przybeckim.
82' Douglas z rzutu wolnego, ale zupełnie niecelnie.
80' Mamy ostatnią zmianę. Boisko opuszcza boisko, w jego miejsce Murayama.
79' Gorąco na boisku. Lechitom puszczają nerwy.
78' Biernie teraz w obronie Pogoń. To mogło się skończyć bramką. Kebba Ceesay huknął z dystansu, ale na szczęście nad poprzeczką.
77' Dawid Kudła przy każdym wybiciu urywa 15-20 sekund. Uzbierało się tego już z 5 minut.
76' Zaczyna się obrona Częstochowy. Nunes w ostatniej chwili zgarnia piłkę z nogi Robaka. Rzut rożny.
75' Kwadrans do końca. Utrzymajmy to!
73' Małecki zwyzywał jednego z graczy Lecha. Przy Bułgarskiej zawrzało. Na szczęście obyło się bez kartek.
70' [ż] Żółta kartka dla Matrasa za faul taktyczny. Mądre zagranie, bo kontra Lecha wyglądała groźnie.
66' Sporo rwanej gry. Przewagę osiągnął Lech, ale Pogoń mądrze się broni.
63' Obok bramki. Kudła do końca miał piłkę w zasięgu wzroku.
63' Zgodnie z zapowiedziami - Przybecki za Lewego. Brawa dla Mateusza za ten mecz.
62' Będzie groźnie. Rzut wolny, 30 metrów do bramki o Douglas przy piłce.
59' Szykuje się zmiana. Do ławki biegnie Przybecki. Prawdopodobnie zmieni zmęczonego Lewego.
58' Małecki pozdrawiany przez kibiców Lecha. Oczywiście nic sobie z tego nie robi. Oby miał okazję jeszcze ich uciszyć.
55' Gra przeniosła się pod pole karne Lecha. Za chwilę rzut rożny dla Portowców.
53' Dośrodkowanie z rzutu rożnego wypiąstkowane przez Kudłę. Dobitka Pawłowskiego - ponad bramką.
50' Szkoda, że w piłce nie da się tak jak w skokach narciarskich odwołać drugiej serii.
48' Zestawienie Lecha ultraofensywne. Dwóch napastników + kreatywny Formella.
47' Było gorąco pod naszą bramką. Dośrodkowanie z rzutu wolego, zza słupka piłkę wygraną Kamiński, ale nikt nie był w stanie jej zamknąć.
46' Zaczynamy drugą połowę.
46' Zmiany w Lechu. Schodzą z boiska Holman i Tetteh, a w ich miejsce pojawiają się Formella i Thomalla.
Nie boimy się tego napisać: POGOŃ JEST ZESPOŁEM LEPSZYM. Prowadzimy grę, mądrze się bronimy, walczymy i co najważniejsze - jesteśmy skuteczni! Oby tak dalej!
45' Przerwa
45' Dwie minuty doliczone
45' DANIELAK! Atomowe uderzenie pomocnika Pogoni wprost w okienko! Końcami palców broni Burić!
42' Wieczór cudów dzisiaj przy Bułgarskiej. Przy pierwszej bramce asystował Małecki (8 miesięcy bez grania), a drugą zdobył Lewandowski (pół roku bez choćby minuty na boisku). Niech ten sen trwa!
39' Co tu się dzieje! Dośrodkowanie Frączczaka z prawej strony, Lewy ubiega dwóch obrońców i głową pakuje piłkę do siatki
39' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LEWANDOWSKI!
33' Pawłowski osamotniony na lewej stronie. Zejście do środka pola zakończone strzałem, ale daleko obok słupka.
29' Portowcy się nie podłamali. Dośrodkowanie Danielaka, główka Lewandowskiego. Ponad bramką.
26' GOL. Nie cieszyliśmy się długo z bramki. Dośrodkowanie Holmana z prawego skrzydła, błąd Czerwińskiego i Jevtić pakuje piłkę do bramki.
21' Genialna piłka od Małeckiego. Cóż za asysta! Odbiór w środku pola, prostopadłe zagranie do Zwolaka, ten przebiegł z piłką 30 metrów i pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Buricia.
20' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! ZWOLIŃSKI, ZWOLIŃSKI, ZWOLIŃSKI!
18' Nunes utyka. Oby to rozbiegał.
18' Pierwsza wymuszona zmiana w zespole Pogoni. Za Akę pojawia się Mały. Oczywiście powitany gwizdami.
17' Aka jednak do zmiany. Nie jest w stanie grać. Do wejścia szykuje się Patryk Małecki.
16' Okres przewagi Lecha. Rywale szczególnie groźni są po stałych fragmentach.
13' ROBAK! Koronkowa akcja Lecha i były napastnik Dumy Pomorza był o krok od strzelenia bramki. Na szczęście uderzył zbyt lekko i obok bramki.
12' Uff. Aka ponownie na boisku. Alarm odwołany.
11' Wstał. Chodzi. Zobaczymy, czy będzie w stanie grać.
10' Aka leży na boisku. Trzyma się za kolano. Groźnie to wygląda.
6' Gra Lecha póki co bardzo chaotyczna. Widać, że Czesław Michniewicz dużą wagę przyłożył do obrony.
4' I znów Pogoń. Z dystansu uderzał Danielak, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Buricia.
3' POPRZECZKA! Genialne dośrodkowanie Nunesa wprost na głowę Zwolińskiego. Zabrakło centymetrów!
2' Trochę przypadkowa akcja Pogoni. Będzie rzut rożny. Do chorągiewki wędruje już Nunes
1' Sezon 2015/16 rozpoczęty! Od środka Portowcy!
Piłkarze już w tunelu. "Już za momencik, już za chwileczkę..."

Gwizdy kibiców gospodarzy, a po sekundzie z tunelu wyłonili się Portowcy.

Lechici już na rozgrzewce. Za chwilę na boisku powinni się pojawić także Portowcy.

W składzie Pogoni pewne zaskoczenia. Przybecki przegrał rywalizację z Danielakiem, a Murayama z Lewandowskim.

Witamy serdecznie z Bułgarskiej! Za godzinę początek inauguracyjnego spotkania nowego sezonu!