www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
niedziela, 25 sierpnia 2019 r., godz: 13:07
3-letnią umowę z Pogonią Szczecin podpisał dziś Damian Dąbrowski. 1-krotny reprezentant Polski trafia do Dumy Pomorza na zasadzie transferu definitywnego z Cracovii.
Dąbrowski urodził się 27 sierpnia 1992 roku w Kamiennej Górze i pochodzi z Dolnego Śląska. Jest wychowankiem Zagłębia Lubin, w którym zadebiutował w ekstraklasie. Grał też w Górniku Polkowice oraz Cracovii. Z tym ostatnim klubem dwukrotnie rywalizował w eliminacjach Ligi Europy. W ekstraklasie rozegrał 177 spotkań, w których strzelił 8 bramek. Mierzy 182 centymetry.
W 2016 roku pomocnik zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. I choć dotąd rozegrał jedno spotkanie, to był również powoływany na zgrupowania w 2017 roku. - Poziom sportowy i sposób prowadzenia Pogoni bardzo mi się podoba i czułem wewnętrznie, że to będzie właściwa decyzja - mówi nowy nabytek szczecińskiego klubu. - Z korzyścią dla mnie i dla Pogoni.
- Przyjście Damiana jest dla nas strategicznym ruchem w środku pola – mówi szef pionu sportowego Dariusz Adamczuk. – Trafia do nas ograny i doświadczony zawodnik, który może zagrać na kilku pozycjach w pomocy. Znamy jego nieprzeciętne możliwości i wierzymy, że w Pogoni Szczecin szybko je zaprezentuje.
W Pogoni Szczecin piłkarz będzie grał z numerem 8.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  js


Andradina00   28 stycznia 2020 r., godz: 16:09

No to powodzenia Damian.Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności